İSMAİL AKDENİZ

DEĞERLİ TMK’lı ve KTMT ‘Lİ DOSTLAR,
YUKARIDA 28-29 ARALIK 1968 TARİHİNDE TOPLULUĞUMUZUN İKİNCİ KONSERİNİN PROGRAMININ İLK SAYFASININ KOPYASINI GÖRÜYORSUNUZ. ORİJİNALLERİ BENİM ARŞİVİMDE 44 YILDIR SAKLI.20 KİŞİYİ GEÇMEYEN SAYIDAKİ KORO ÜYELERİ VE DÖRT ENSTRÜMAN ÇALAN (CAHİT,ERSEN, İLKER,NUHKAN) ÖĞRENCİLER İLE HAZIRLANAN KONSERİMİZE EROL SAYAN HOCAMIZIN DAVETİYLE HİÇ BİR KARŞILIK BEKLEMEDEN KOŞARAK GELEN VE TOPLULUĞUMUZA DESTEKLERİNİ HEP SÜRDÜREN DEĞERLİ MÜZİSYENLERDEN SN. KENAN YOMRALI (UDİ) VE SN. NECİP SAYAN’I(RİTM SAZ) GEÇTİĞİMİZ YILLARDA KAYBETMİŞTİK.BU SEFER DE DEĞERLİ VİYOLONSELİST İSMAİL AKDENİZ AĞABEYİMİZİ KAYBETTİK.HER ÜÇÜNE DE ALLAH’TAN RAHMET VE MAĞFİRET ,HAYATTA OLANLARA SAĞLIKLI ÖMÜRLER DİLİYORUZ.TOPLULUĞUMUZA YAPTIKLARI HİZMETLER İÇİN ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ.


RAHMETLİ İSMAİL AKDENİZ MALUMUNUZ OLDUĞU ÜZERE GÖRME ÖZÜRLÜ İDİ.ANCAK GÖZÜ GÖRENLERDEN ÇOK DAHA İYİ GÖREN VE HİSSEDEN BİR SANATÇIYDI.KONSERLERİMİZDE EROL HOCA’NIN EL İŞARETLERİNİ GÖRMEDİĞİ HALDE DİĞER SAZLARDAN ÇOK DAHA UYUMLU OLARAK REFAKAT EDERDİ.O ZAMANKİ ADIYLA (ODTÜ ÖĞRENCİ BİRLİĞİ TÜRK MÜZİK KULÜBÜ’NÜN ) İLK SESİ,İSMAİL AKDENİZ’İN İLK KONSERİMİZDE “TUTİ-İ MUCİZE GUYEM, NE DESEM LAF DEĞİL”DEN ÖNCE YAPTIĞI MUHTEŞEM SEGAH GİRİŞ TAKSİMİ İLE DUYULMUŞTUR.MAALESEF O YILLARDA SES KAYIT OLANAKLARI BUGÜNKÜ GİBİ OLMADIĞINDAN SADECE SESSİZ GÖRÜNTÜ ALINMIŞTI.
İSMAİL AKDENİZ’LE İLGİLİ BİR ANEKDOT: 
İSMAİL AKDENİZ İLE BENİM İLİŞKİM BİRAZ FARKLI İDİ.KENDİSİ RAHMETLİ KAYINVALİDEMLERLE AYNI MAHALLEDE OTURUYORDU.KAYINVALİDEM İLE ‘’AKDENİZ KÖRLERE IŞIK DERNEĞİ”NDE BİRLİKTE ÇALIŞMIŞLARDI.KONSERİMİZE GELDİĞİNDE,EŞİM SEVGİ İLE KENDİMİZİ TANIŞTIRDIK.BÖYLECE AYRI BİR YAKINLIĞIMIZ DA ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU.BİZLER MEZUNİYETTEN SONRA GÖREV İCABI GÖLCÜK’E GİTTİĞİMİZDEN BİR DAHA KENDİSİ İLE GÖRÜŞME İMKANIMIZ OLMADI.
TOPLULUĞUMUZUN 40. YILI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA YİNE KONSERİMİZDE GÖREV ALMAK İÇİN RAHATSIZ OLMASINA RAĞMEN ARAMIZDA YER ALDI.BEN BİR MÜNASEBETSİZLİK YAPIP 40 YILA YAKIN BİR SÜREDEN SONRA,
-“İSMAİL AĞABEY MERHABA,BEN KİMİM TANIDIN MI?”DEDİM .
AMA,SORDUĞUMA PİŞMAN OLDUM.AKLIM SIRA ONUN KULAK HAFIZASINI KONTROL EDECEĞİM.CEVABIN İLK KISMI BENİ PERİŞAN ETTİ.
-“NE BİLEYİM KARDEŞİM,BEN GÖRÜYOR MUYUM Kİ SORUYORSUN ?”
AMA HEMEN GÜLÜMSEYEREK,
-“İLKER SEN DEĞİL MİSİN ,GÖLCÜK’TEN NE ZAMAN GELDİN ? SEVGİ YOK MU ?” DEDİ.
HEM ŞAŞIRDIM ,HEM DE UTANDIM.
EROL HOCA’NIN İŞARETLERİNİ GÖRMEDEN KOROYA ,HEM DE PROVASIZ REFAKAT ETMESİNİN SIRRINI O GÜN ANLADIM.
ALLAH RAHMET EYLESİN,MEKANI CENNET OLSUN.

 

İLKER GÜNÇER

HABERDAR OLUN

isim
e-posta

Map

BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen