YASTAYIZ, LANETLİYORUZ…

 

Üniversitemiz, 13 Mart günü kalleş bir bombalı saldırı sonucunda kaybettiği iki evladı için bugün bir anma töreni düzenledi. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi Berkay Baş ve Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü Hazırlık öğrencisi Ozancan Akkuş için.  Binlerce öğrenci ve mezunumuzun katıldığı Üçlü Amfi önündeki anma toplantısına KTMT ÖYK ve öğrencileri üyeleri  ile birlikte Yusuf Abi, Erdinç, Zuhal ve ben de katıldım.

 

 

Bizim zamanlarımıza göre çok sakin, vakur ve kararlı bir topluluk vardı. Berkay ve Ozancan için atılan ölümsüzlük sloganları, “dağlar savaş istiyor, ODTÜ barış istiyor” sloganları ile destekleniyordu. Rektörümüz Ahmet Hoca’nın konuşması ODTÜ’lü duruşunu bir kez daha dosta düşmana gösteren bir konuşmaydı. Berkay ve Ozancan’ın arkadaşlarının konuşmaları (ya da konuşamayışları) yürekleri bir kez daha dağladı. Tören sonunda o güzel evlatların güzel resimlerinin önüne karanfiller bıraktık.

 

Sadece 10 gün önce adını bile bilmeden, ilk klarnet dersi için topluluk binamıza gelen o yakışıklı güler yüzlü genci kolundan tutup çalışma odasına ben götürdüm.  Götürürken her zaman yaptığım gibi bölümünü sordum o kısacık anda. Elektrik demez mi! “Bıktım artık bu elektrikçilerden” dedim. Sonra da “şaka şaka” dedim, “ben de elektrik mezunuyum”. Sonra odanın kapısını açtım “hadi bakalım, iyi dersler” dedim, kapattım kapıyı. İşte o kadar kısa bir an yaşadım o güler yüzlü çocuk, Ozancan Akkuş’la. Şu anda, bu yazıyı yazarken düşünüyorum da; o kısa anı biraz uzatsam belki O’nu Kızılay’a götüren akışı değiştirebilirdim ve O hâlâ aramızda olabilirdi...

 

Bize bu acıları yaşatanlara lanet olsun!

 

Işıklar içinde yatın Ozancan ve Berkay.

 

Ç. Hakan KURAL

ODTÜ KTMT

MYK Başkanı

 

http://www.metu.edu.tr/tr/duyuru/yastayiz-lanetliyoruz 

 

 Resimler için üstlerine tıklayın...

 

 

imageimageimage

HABERDAR OLUN

isim
e-posta

Map

BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen