ODTÜ MEZUNLARI KOROSU

ODTÜ MEZUNLARI TÜRK MÜZİĞİ KOROSU

 

Sadece geçmişte ODTÜ Türk Müziği Topluluğunda çalışmış olanları değil, Türk Sanat Müziği’ne ilgi duyan tüm mezunları ve yakınlarını bir araya getirmek amacıyla; özellikle Haluk Kanık ve Ertan Tanrıyakul’un önderliğinde Ocak 2005 tarihinde kurulan ODTÜ Mezunları Türk Müziği Korosu, ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi’nde her Perşembe saat 19:30-22:00 arası çalışmakta ve konserler düzenlemektedir.

İlk konserlerini 31 Mart 2005 tarihinde Kürdilihicazkar Fasıl, ikincisini 13 Haziran 2005 tarihinde “Bahar Şarkıları” adı altında Vişnelik’te veren koro 26 Mayıs 2006 tarihinde “Bizim Sesimiz Bizim Sazımız” konserini ise Mimarlık anfisinde vererek geçmişteki günleri yad etmiştir.

2007 yılında ise ilk konserini ‘Gönülden Nağmeler’ ismiyle 15 Mart 2007’de yine Vişnelik’te veren koro, ikinci konserini ise Zeki Müren Şarkılarıyla 'Şimdi Uzaklardasın' diyerek ODTÜ KKM’de 1 Haziran’da vermistir.

2008 Yılında hem Ankara'da hem de Finike Sahilkent Belediyesinin davetiyle Finike'de 'Bahar Doğarken Sultan-i Yegah' konserini ve Haziran ayında ODTÜ KKM'de 'Bir Sudur Akar Zaman' isimli Sadettin Kaynak şarkıları konserini verdiler.

2009 Yılına Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan 'Atatürk'ü Anma' konseri ile 10 Kasım'da başlayan koro 2009 Yılının 2. konserini ise 'Ustadan Çırağa' ismiyle Hacı Arif Bey ve Şevki Bey eserleriyle gerçekleştirdiler ve 2009 yılını aralık ayındaki 'Çal Kanunum' konseri ile bu seneyi noktaladılar.

2010 Yılının ilk konseri Münir Nurettin Selçuk eserlerinden oluşan 'Bir Tatlı Huzur' konseriydi. Aynı konseri mayısta Kadıköy Belediyesinin davetlisi olarak İstanbul'da tekrarladılar.

2011 Yılında 'Ömrümüzün Baharı' isimli konseri ilk önce ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde ODTÜ KKK davetlisi olarak daha sonra da Gaziantep'te Atatürkçü Düşünce Derneği'nin davetlisi olarak gerçekleştirdikten sonra seneyi ODTÜ KKM'de yaptıkları konserle noktaladılar.

 

Koro, TRT Ankara Radyosu Kanun Sanatçısı aynı zamanda ODTÜ Fizik Bölümü mezunu olan Tahir AYDOĞDU (PHYS’83) tarafından çalıştırılmaktadır .

Koro katılımcıları ODTÜ mezunları ile yakınlarından oluşmaktadır.

Koro, konserlerinden elde edilen geliri prensip olarak ODTÜ Mezunları Derneği burs fonuna aktarmaktadır.

HABERDAR OLUN

isim
e-posta

Map

BilerChildrenLeg og SpilAutobranchen